Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mikołowie

Co przeczytać, obejrzeć-rekomendacje-pracowników poradni

https://www.matzoo.pl/

Przyjazna i kolorowa strona pomagająca w nauce matematyki już od zerówki. System motywacyjny (“zbieranie ananasów” za prawidłowe odpowiedzi) pomaga utrzymać uwagę dziecka i monitorować postępy. Zadania podzielone są tematycznie i według wieku. Dodatkowo dostępne są karty pracy oraz zadania “wstęp do programowania”. Ta strona przyda się zarówno podczas codziennego powtarzania, jak i jako “próba generalna” przed kartkówką w szkole.

                                                                                                   Sabina Synowiec - psycholog

https://www.facebook.com/mamaspiewatatagra

Strona prowadzona przez małżeństwo profesjonalnych muzyków zawierająca zabawy umuzykalniające, logorytmiczne, rozwijające mowę i percepcję słuchową dziecka. Przedstawione na filmach zabawy można “zastosować” już u dzieci w wieku niemowlęcym. 

                                                                                                                                                                                                          Elżbieta Barchańska - neurologopeda

https://guguhopla.blogspot.com/

Blog prowadzony przez dr Marzenę Machoś, specjalistę wczesnej interwencji logopedycznej, założycielkę Śląskiego Centrum Niemowlaka w Zabrzu. Jest to strona dla rodziców noworodków i niemowlaków oraz dla specjalistów pracujących z najmłodszymi dziećmi. Zawiera wiele przydatnych informacji na temat karmienia dziecka, rozszerzania diety, diagnozy krótkiego wędzidełka języka, smoczków, gryzaków itp.

                                                                                                                                                                                                            Elżbieta Barchańska - neurologopeda

https://mojedziecikreatywnie.pl/

Skarbnica kreatywnych zabaw i prac plastycznych dla najmłodszych, jak i starszych dzieci. Oprócz pomysłów, można znaleźć również gotowe karty pracy. Prezentowane propozycje to sprawdzony sposób na nudę. 

Karolina Bończyk - psycholog

 

https://mojedziecikreatywnie.pl/ 

Blog dla rodziców, którzy chcą bawić się z dziećmi lub proponować im ciekawe zajęcia w obszarze sensopalstyki (nie tylko – są też ciekawe eksperymenty), które dzieci tak lubią. Prowadzi go Ewa, mama dwójki chłopców. Można pobierać darmowe szablony, poznać receptury na różne masy plastyczne, a nade wszystko zainspirować się niekończącymi się pomysłami, co szczególnie pomocne, kiedy nadchodzi jesień i zima. Pomysły pogrupowane przez autorkę w grupy wiekowe od 2 do 12 roku życia. Niepodobna wymienić korzyści z aktywności sensoplastycznej dzieci – należą do nich, m. in.: usprawnienie małej motoryki, wyciszenie i lepsza koncentracja. Zostają też wytwory dziecięcej twórczości, które cieszą rodziców, dziadków i same dzieci, budując poczucie sprawstwa, własnej wartości i tożsamości. Pamiętajmy, my dorośli, aby nie oceniać prac, ale  doceniać za pomysłowość, cierpliwość, a przede wszystkim za wkład pracy dziecka.

 polecam  Donata Deluga

psycholog logopeda

  

https://www.youtube.com/watch?v=ONbQrMP9-3o

Nieczęsto zdarza się, aby było tyle korzyści dla dziecka z zabawy, którą odtworzymy z komputera czy telefonu. Tymczasem kanał dla dzieci KUKURYKU na YouTube zachęca do Rysowanych Wierszyków. Można zacząć od Jeża, czy Misia czy może jeszcze czegoś innego. Warto pierwszy czy drugi raz towarzyszyć dziecku, aby pomóc w razie potrzeby. Radość z prostej zabawy łączy ćwiczenie koordynacji wzrokowo – słuchowo – ruchowej oraz mowy. Rymowanka towarzysząca kolejnym ruchom ręki dziecka jest czytana przez lektora, ruchom w wolniejszym tempie mowy, a ponadto
w pięknej polszczyźnie.

polecam Donata Deluga

psycholog logopeda

 

 http://www.waszebajki.pl/index-3.html

Link do strony Wasze bajki bajki malowane dźwiękiem. Znajdują się pod tym adresem słuchowiska bajek oraz dźwięków przyrody, zaadresowane dla dzieci w wieku głównie 3-8 lat. W ciągu od kilku do kilkunastu minut - bo tyle trwa jedno słuchowisko, pomagają dzieciom uczyć się dźwięków instrumentów, rozbudzają wyobraźnię i kreatywność, działają odprężająco i uspokajająco. Stanowią ciekawe dopełnienie czytanych bajek, poznawanych instrumentów, jednocześnie bodziec stymulujący rozwój poznawczy dziecka. Udostępnienie bezpłatne.

                                                                                                                                                                                                                                         Danuta Hawrylewicz - pedagog

pedagog

https://mamafizjoterapeuta.pl/

Blog MAMY-FIZJOETRAPEUTKI, a na nim

DUŻO o rozwoju ruchowym dziecka od narodzin do pierwszych samodzielnych kroczków. Mama-fizjoterapeutka pokazuje jak ten rozwój przebiega, jak można go wspierać i szybko reagować na niepokojące objawy.

Monika Oleszczuk-Religa terapeuta SI neurologopeda psycholog

Środowisko wspierające aklimatyzację uczniów i odbudowywanie relacji po powrocie do nauki stacjonarne – dr Wiesław Poleszak

https://drive.google.com/file/d/1uJxPHg8KIgQHVNglmNndURpMUSlOqETc/view

https://www.facebook.com/events/835565790708921/?ref=newsfeed

ZAŁĄCZNIKI:

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
Żwirki i Wigury 4
43-190 Mikołów
tel: 322262071
 
Godziny otwarcia:
Poniedziałek- Czwartek:
8.00-18.00
Piątek: 8.00-16.00

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

POLITYKA PRYWATNOŚCI